Układanie kostki brukowej Warszawa

Możliwość komentowania Układanie kostki brukowej Warszawa została wyłączona 61

ukladanie-kostki-brukowej-warszawa-8Korytowanie to niezwykle ważny etap, jeśli chodzi o układanie kostki brukowej Warszawa. Czynność ta polega na usuwaniu ziemi w celu uzyskania wykopu o konkretnej głębokości. Wszystko po to, aby w efekcie końcowym podbudowa pod kostkę brukową i sama kostka zostały prawidłowo wyrównane z terenem. Głębokość korytowania jest uzależniona od tego, na jakie obciążenia będzie narażona kostka, a także od rodzaju zastosowanej kostki brukowej.

Po zakończeniu korytowania ważne jest, aby dobrze ubić ziemie, a następnie można wykonać podbudowę. Składa się ona z piasku i żwiru, które trzeba odpowiednio ubić. Jeśli chodzi o grubość podbudowy, to zależy ona od przeznaczenia danej nawierzchni. Tak więc, jeśli po ułożonej kostce brukowej nie będą jeździły pojazdy kołowe, to można zastosować podbudowę o mniejszej grubości. W przypadku chodników i ścieżek dookoła domu sprawdzi się nawet podbudowa mająca dwadzieścia centymetrów grubości. Z kolei w sytuacji kiedy to kostka brukowa będzie narażona na większe obciążenie, a więc będą się po niej poruszać samochody, to należy zadbać o podbudowę solidniejszą, czyli taką o grubości nawet do pięćdziesięciu centymetrów. Można nawet pokusić się o alternatywne rozwiązanie, jeśli chodzi o podbudowę pod kostkę. Układanie kostki brukowej Warszawa jest możliwe także na podbudowie wykonanej z chudego betonu. Można także zastosować kruszywo, które stabilizowane jest cementem.

Układanie kostki brukowej Warszawa
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)
Tagi: Wiedzopedia, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, geodeta głogów cennik, wałki pa66, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, etykiety inspekcyjne na zamówienie, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kaplica Santori, markizy Kęty, trioxygen 5, zeltiq Warszawa

Inne, ciekawe artykuły tematyczne o architekturze online: