Czyszczenie precjozów

Możliwość komentowania Czyszczenie precjozów została wyłączona 59

Zapewne mamy w domach jakieś platerowane cacka, stalowe sztućce i srebrne bibeloty i mamy kłopot z doprowadzeniem ich do odpowiedniego wyglądu. Oto kilka rad, co i jak należy czyścić, aby przedmioty te odzyskały swój pierwotny blask.
Platerowane przedmioty, które straciły swój połysk i poszarzały dobrze jest po prostu wykąpać. Należy zagotować wodę w dużym garnku, dodać do niej płatki mydlane, dokładnie wymieszać i zagotować. Lekko przestudzić i do takiego roztworu dodać 2 łyżki amoniaku, a następnie zanurzyć w nim przedmioty do wyczyszczenia i umyć je. Po umyciu opłukać pod bieżącą zimną wodą i wypolerować miękką ścierką.
Aby wyczyścić przedmioty ze srebra jest kilka sposobów: możne je czyścić specjalną ściereczką do czyszczenia srebra, można zanurzyć je w zimnym zsiadłym mleku na jakieś pół godziny a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą zimną wodą i dokładnie wytrzeć do sucha; można także czyścić srebra przy pomocy pasty i szczoteczki do zębów, a przechowywane z kawałkiem węgla drzewnego nie ściemnieją.

Czyszczenie precjozów
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)
Tagi: lpk110, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Szamba Betonowe Piaseczno, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, kreda sisa, certyfikat flange fitter, szycie firan kędzierzyn, osb stopfire, bcaa katowice sklep, kostka fakturowana producent, zeltiq Warszawa

Inne, ciekawe artykuły tematyczne o architekturze online: